Przepis na dobrą konferencję jest prosty jak na klasyczny sernik ale tylko niektórzy potrafią doprowadzić wasze kubki smakowe do szaleństwa. My nie nauczamy, my zarażamy pasją, którą nosimy w sobie, którą przynoszą nasi goście, prelegenci, wykładowcy, warsztatowcy. Pasja rodzi pasję. Pasja, rodzi skuteczne działanie, w pełnym zaangażowaniu, z pełnym przekonaniem i z pełną odpowiedzialnością

Poezja Juliana Tuwima dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności w ujęciu literaturoznawczym i metodycznym – tak brzmiał temat konferencji, a jej celem było podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji na temat twórczości Juliana Tuwima w dobie wyzwań nowoczesności oraz integracja środowisk popularyzujących literaturę dla dzieci.

Stworzyliśmy wspólną przestrzeń spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy literaturoznawcami, metodykami, bibliotekarzami, nauczycielami i pracownikami instytucji kultury. Obok wykładów takich jak prof. Joanna Papuzińska, prof. Grzegorz Leszczyński, Joanna Olech czy Iwona Chmielewska, nie zabrakło czasu na inspirujące warsztaty w grupach zadaniowych oraz praktyczne ujęcie marketingu kultury. Wielu uczestników konferencji powróciło do domów z głową pełną nie tylko wiedzy, ale i nowych pomysłów, jak ożywiać twórczość Tuwima, aktywizując młodego odbiorcę i stawiając przed nim ciekawe wyzwania. Uwielbiamy konfrontować na jednej sali ze sobą tych, którzy już nie mogą się doczekać, by zaprosić w niezwykłą podróż uczestników, niemal jak do ulubionego tajemnego miejsca i tych, którzy czują narastającą ekscytację ale jeszcze nie wiedzą do końca co ich czeka. Zazdrościmy im że jeszcze wszystko przed nimi.

Dla osób, które chciały, lecz z różnych względów nie mogły przybyć na konferencję „Nowoczesne czytanie Tuwima. Poezja Juliana Tuwima dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności w ujęciu literaturoznawczym i metodycznym” prezentujemy nagrania wszystkich wygłoszonych wykładów! Niechaj każdy zakątek Polski się dowie, że wiersze Tuwima żyją!

prof. Grzegorz Leszczyński, Tuwim marzyciel czyli o tuwimowskiej filozofii radości

Joanna Olech, Tuwim dobrze i źle ilustrowany. Sposoby narracji obrazem w książkach dla dzieci

Iwona Chmielewska, Współczesne trendy. Picturebook – nierozerwalne połączenie obrazu z tekstem, które łączy pokolenia

dr Grażyna Walczewska-Klimczak, Elżbieta Hornowska, Julian Tuwim w trzech odsłonach – warsztaty w grupach zadaniowych

prof. Joanna Papuzińska, Julian Tuwim – remanent z pamięci

Spotkanie z Mariuszem Urbankiem, autorem książki Tuwim. Wylękniony bluźnierca

Michalina Gajewska – psycholog dziecięcy, Potrzeby czytelnicze dzieci a potrzeby rodziców

Monika Wiejaczka, 4 x P dla TUWIMA czyli nowoczesne czytanie Tuwima. Przesłanie Potrzeba Projekt Promocja

Zobacz stronę projektu