Wystartowała druga edycja największej dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci.

Zarezerwujcie czas na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 2020. 

Międzypokoleniowybo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej  kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu.

Partnerski, bo stworzyliśmy ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów, odważne parcie do przodu  to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie będzie działał festiwal. Będziemy także w miastach partnerskich, niedalekich, niemal sąsiedzkich, nieco mniejszych, ale niczym nie ustępujących, pięknych, z bogatą historią i aspiracjami.

Miasta partnerskie to także odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy dysponują czasem dla wnuków ale mogą mieć kłopot z przemieszczeniem do większych aglomeracji.

Otwarty, bo cieszymy się, gdy miasto, instytucja, księgarnia lub wydawca chcą dołączyć! Razem można dużo, dużo więcej!
Wspólny, bo festiwal jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i produkcyjnym naszych niezawodnych wieloletnich partnerów. To, że możemy pracować razem, jest dla ogromną wartością!
Największy, bo to aż 10 miast (!) … To nie koniec. Festiwal zakłada aktywności nie tylko w miastach festiwalowych, ale też szereg atrakcji, w które można włączyć się niezależnie od miejsca zamieszkania.
Festiwal, bo wierzymy, że kontakt z literaturą może być świętem. Chcemy świętować mądrze.

Przyłącz się!

Plakat edycji 2023, z ilustracją Janusza Stannego

 

Plakat edycji 2022, autorstwa Teresy Wilbik

 

Plakat edycji 2020, autorstwa Józefa Wilkonia

 

Plakat edycji 2019, autorstwa Bohdana Butenki

Warsztaty / SPOTKANIA / WYSTAWY / WYDARZENIA SPECJALNE I WIELE WIĘCEJ...

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury