Ostry Dyżur Literacki w Bibliotekach Edycja 2019

Ostrego Dyżuru Literackiego nikomu już nie trzeba przedstawiać. To projekt, który od dłuższego czasu zaskakuje i budzi ogromną sympatię. Eksperci literatury dla dzieci jeżdżą po całej Polsce spotykając się z dziećmi i rodzicami. Leczą niestrawności i alergie czytelnicze. Przekonują, że niechęć do czytania da się łatwo wyleczyć za pomocą ciekawej książki, czytanej nie z obowiązku, a wyłącznie z zainteresowania i dla przyjemności. 

 

Eksperci dyżurują na festiwalach, targach książki, a także w księgarniach i miejscach sprzedaży książek. Wszędzie tam, gdzie można spotkać dzieci uczulone na czytanie. Wszędzie reakcje są podobne. Pozytywne zaskoczenie nie tylko odważną formułą akcji, ale też tym jak wiele istnieje interesujących pozycji. Recepty z tytułami książek są często realizowane natychmiastowo, a leczenie rozpoczęte bezzwłocznie.

Dzięki dotacji Ministra … tym razem do projektu zostały zaproszone biblioteki, które co prawda są naturalną przestrzenią dla książki, ale o uwagę dzieci muszą konkurować z nowymi technologiami.

Między półkami Lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego badają, diagnozują, zalecają a przede wszystkim przekonują, że książki mogą zapewnić prawdziwą przygodę, wpasować się w zainteresowania i odpowiedzieć na problemy.

Fotorelacja

Kalendarium

zobacz gdzie będziemy:

11 VIII

Niepołomice

23 VIII

Nowy Sącz

24 VIII

Stary Sącz

9 IX

Olsztyn

10 IX

Ostróda

11 IX

Mrągowo

13 IX

Lublin

14 IX

Zamość

16 X

Malbork

25 X

Gniezno

14 XI

Michałowice

15 XI

Skierniewice

16 XI

Miechów

18 XI

Wałbrzych

19 XI

Oława

28 XI

Tczew

11 XII

Skawina

12 XII

Reda

14 XII

Wieliczka

14 XII

Kraków, Nowa Huta

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zamów ostry dyżur Literacki

13 + 13 =