Ostry Dyżur Literacki w Bibliotekach

Ostrego Dyżuru Literackiego nikomu już nie trzeba przedstawiać. To projekt, który od dłuższego czasu zaskakuje i budzi ogromną sympatię. Eksperci literatury dla dzieci jeżdżą po całej Polsce spotykając się z dziećmi i rodzicami. Leczą niestrawności i alergie czytelnicze. Przekonują, że niechęć do czytania da się łatwo wyleczyć za pomocą ciekawej książki, czytanej nie z obowiązku, a wyłącznie z zainteresowania i dla przyjemności. 

 

Eksperci dyżurują na festiwalach, targach książki, a także w księgarniach i miejscach sprzedaży książek. Wszędzie tam, gdzie można spotkać dzieci uczulone na czytanie. Wszędzie reakcje są podobne. Pozytywne zaskoczenie nie tylko odważną formułą akcji, ale też tym jak wiele istnieje interesujących pozycji. Recepty z tytułami książek są często realizowane natychmiastowo, a leczenie rozpoczęte bezzwłocznie.

Dzięki dotacji Ministra … tym razem do projektu zostały zaproszone biblioteki, które co prawda są naturalną przestrzenią dla książki, ale o uwagę dzieci muszą konkurować z nowymi technologiami.

Między półkami Lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego badają, diagnozują, zalecają a przede wszystkim przekonują, że książki mogą zapewnić prawdziwą przygodę, wpasować się w zainteresowania i odpowiedzieć na problemy.

Fotorelacja

Kalendarium

zobacz gdzie będziemy:

19 IX

Olkusz

21 IX

Gdynia

22 IX

Elbląg

25 IX

Rzeszów

26 IX

Zakopane

1 X

Czerwionka Leszczyny

10 X

Jaworzno

16 X

Koszalin

18 X

Kraków

19 X

Biecz

19 X

Szczecin

22 X

Częstochowa

23 X

Oświęcim

24 X

Kielce

29 X

Wrocław

30 X

Wielka Wieś

5 XI

Grodzisk Mazowiecki

6 XI

Tarnów

6 XI

Słupsk

15 XI

Radom

17 XI

Opole

20 XI

Bielsko Biała

23 XI

Sopot

27 XI

Piotrków Trybunalski

28 XI

Łódź

29 XI

Gdańsk

3 XII

Warszawa

7 XII

Krynica Górska

10 XII

Gorlice

20 XII

Jerzmanowice

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że lista bibliotek objętych dotacją w tym roku jest zamknięta. Ostry dyżur można jednak zaprosić do swojej biblioteki poza projektem. 

Zamów ostry dyżur Literacki

7 + 14 =