Przyszłość wielu dziecięcych talentów leży w naszych rękach.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Fundacja Czas Dzieci serdecznie zapraszają firmy i osoby prywatne do włączenia się w projekt Mecenas Dziecięcych Talentów. Jest on odpowiedzią na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają. Taki powód jak brak funduszy na uczestnictwo w odpowiednich zajęciach  pozalekcyjnych nie powinien hamować rozwoju młodych krakowskich naukowców, sportowców bądź artystów.

Istotnym założeniem akcji jest aktywizacja środowiska lokalnego; zaproszeni do współpracy zostali zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, aby odkrywali i pielęgnowali pasje dzieci oraz czuwali nad ich postępami.

Jednak najważniejszą kwestią jest społeczne zaangażowanie mieszkańców Krakowa. Bez pomocy ludzi „wielkiego serca”, lokalnych przedsiębiorców, darczyńców, nie  udałoby  się nam wesprzeć tylu dzieci.

W czerwcu 2017 projekt będzie obchodził 5 lecie, do tego czasu objęliśmy pomocą przeszło 40 dzieci i 17 dyscyplinach.

Pomogło nam w tym 20 mecenasów  i 18 partnerów bez których nasze działania nie byłyby tak spektakularne.

Jak można włączyć się w projekt?

Poszukujemy Mecenasów, którzy będą w stanie pokryć koszty kursów edukacyjnych, zajęć sportowych bądź językowych, pomocy naukowych – w zależności od przejawianego przez dziecko uzdolnienia. Piłka treningowa to koszt ok 500 zł, kurs rysunku 600 zł, strój gimnastyczny 300 zł.

Czy w którymś przypadku mógłbyś pomóc? Nawet jednorazowo?

Będziemy wdzięczni.  Dzięki tej piłce, wygodnemu kostiumowi czy specjalistycznemu kursowi matematyki dzieci zdobywają puchary. Pomóż im na miarę własnych możliwości.

Zostań mecenasem konkretnego dziecka i obserwuj jego osiągnięcia lub wpłać dowolną kwotę a koordynator projektu zdecyduje gdzie jest ona potrzebna najbardziej.

Konto specjalne projektu Mecenas Dziecięcych Talentów

11 1140 2004 0000 3902 7489 1419 (mBank)

Strona internetowa projektu